2012. október 24., szerda

Week 7 - Lions @ Bears - Összefoglaló

Az alapszakasz aktuális hetén került sor a chicagoi Medvék második csoportmérkőzésére, ahol is a Detroit-ból a Soldier Field-re látogató Oroszlánokkal feszültek egymásnak.
Ha szabad ilyet mondani, az előzetes várakozásoknak megfelelő végeredménnyel zárult a mérkőzés...



A mérkőzést megtekintheted a youtube-on. Ha megnézted/láttad, olvass tovább!

Detroiti oldalról nagy várakozás előzte meg a speciális egység, Calvin Johnson, és a futójáték teljesítményét, amivel kapcsolatban a meccs végére a - Lions - szurkolók sajnos csalódottak maradtak, köszönhetően a Bears védelem ismételt kiváló teljesítményének, valamint Matthew Stafford számomra is megdöbbentően rossz estéjének.

Chicagoi oldalon a támadófallal kapcsolatban lehettek a szurkolók kétkedőek, azonban az elmúlt egy-két mérkőzéshez hasonlóan ismételten - a megszokotthoz képest - egész jó játékot hoztak. 
Alshon Jeffery kézsérülése okán inaktív volt az este, azonban az elkapóposzt koránt sem maradt betöltetlenül: a héten ismét edzett és a hétfő esti csoportrangadón játszott is Earl Bennett és a kezdőcsapat névsorában Devin Hester neve is ismét feltűnt.
Összességében elmondható, hogy a mérkőzésre a Bears csapata szinte maradéktalanul egészségesen tudott pályára lépni.

A pénzfeldobás után az első Lions támadást hamar semlegesítette a Brian Urlacher által vezetett védelem, így a kezdő sípszó után 1 perccel a Medvék támadóegysége kapta meg a labdát.
A mérkőzés előtt sok helyen felmerült problémaként a Chicago lassú és/vagy rossz kezdése, amit ezen a héten sikerült a támadóalakulatnak megoldania. A mérkőzés első drive-jában pontot tudtak szerezni, méghozzá egy gyönyörű Cutler-Marshall összjátékkal. A támadássorozat alatt 6 játékból 59 yard megtételével sikerült - az utolsó játékban Brandon Marshall 7 yardos elkapásával - TD-re konvertálni a labdabirtoklást.
Az extra pont sikerült: 0-7
Ezt követően gyors punt oda-vissza, majd egy újabb pontok a Bears oldalán. Ezúttal 5 játékból 29 yardot termelt az offense - érdekességképpen ebből 1 futással 24 yardot maga Cutler tett meg -, végül Robbie Gould értékesítette a mezőnygólt: 0-10
Az első negyedben bíztató játékot mutatott az offense, Earl Bennett kulcsszituációban szerzett first down-t, Cutler jól vette észre a lehetőségeket.

A második negyed pont nélkül ért véget, azonban a Chicago védelme egyetlen first down-t sem engedett a Detroitnak, abszolút uralva így az első félidőt.
Ennek ellenére talán ez volt a leginkább ujjtördelős negyed a mérkőzésen, hála a Lions által, a 29 yardos vonalon blokkolt mezőnygól kísérletnek (L. Jacksonnak sikerült elütnie a Gould által kicsit laposan meglőtt disznóbőrt), majd Ndamukong Suh vérfagyasztó sackjének
A földrevitel után Cutler nem nagyon akarózott felkelni a gyepről, kínos perceket okozva ezzel a lelátón és otthon a nappalikban. Ezután 1 játék erejéig Jason Campbel lépett fel az irányító posztra, míg Cutler feje kitisztult az oldalvonalnál. Jay ugyan visszatért a pályára, azonban pár perccel később vészjósló fejrázással bandukolt az öltözőbe, ahol a csapatorvosok bordazúzódást állapítottak meg az irányítónál.
Az oroszlánok híres (hírhedt) védőjátékosa Suh egy már-már cselgáncs mérkőzésbe illő gáncsolással, szabályosan a földbe döngölte Cutlert. A sack nem volt szabálytalan - ezt a mérkőzés után az NFL hivatalosan is közölte -, és büntetés nem járt érte.

A második félidő elején azonban bekapcsolt a Bears Turnover-gépezet is. Egy Podlesh punt után a Detroit 27 yardos vonalánál a visszahordó elejtette a labdát, amit a hazaiaktól Bowman halászott össze. Üröm az örömben, hogy innen képtelen voltak a chicagoiak TD-t szerezni. Egy egészen érthetetlen Tice playhívás során a célzóna előtt 3 yarddal, három passzkísérlet után csupán mezőnygólra tudtuk csak váltani a mezőnypozíciót. 0-13
Külön félelmetes volt látni, hogy a három játékból az első kettő gyakorlatilag ugyanaz volt, Cutler gyors passzal próbált Marshall felé bombázni, ahelyett, hogy a drive-ban addig jól működő futást erőltették volna. Michael Bush nagyon szépen hozta a driveban a yardokat, érthetetlen, hogy a gólvonal előtt 3 yarddal miért nem játszatták tovább...

Miután az Oroszlánok visszakapták a labdát, egy - az egész meccsen talán egyetlen - szép driveban egészen az 1 yardos vonalig jutottak, ahol Bell sikertelen bevetődési kísérlete közben elejtette a labdát, amit  Urlacher 4 yardnyit tudott visszahordani, ezzel újabb biztosnak vélt pontoktól sikerült a Bears védelmének "megmentenie" a Lionst.

Az utolsó, negyedik negyedben - vélhetően Cutler sérülésének is köszönhetően - a hazaiak pont nélkül zárták a mérkőzést, míg a vendégeknek egy 58 yardos driveal sikerült 7 pontot felírniuk a táblára. 7-13
A negyedben még sikerült a Bears védelemnek egy Interception-t is szereznie - a Detroit szurkolók legnagyobb döbbenetére ez is a vörös zónában, pontosabban a célzóna előtt 3 yarddal történt.


A mérkőzés után vegyes érzelmekkel hajthatták a Chicago szurkolók álomra a fejüket, ugyanis a várt vagy remélt támadójáték ezúttal is halvány volt. A hiba most talán nem is az egyéni teljesítményekből fakadhatott, inkább talán az Offensive Coordinator Mike Tice munkájára lehetett inkább panasz. Nyilván Cutler sérülése sem segítette a támadójátékot, a második félidőben látványosan visszább esett a passzok mennyisége és minősége, Michael Bush és Matt Forte játéka életmentőnek bizonyult a csapat számára, mind az idő, mind pedig a yard-termelékenység szempontjából.
Evan Rodriguez - az idén draftolt fiatal - a mérkőzésen nem lépett pályára, habár a sérült-listáról levették. Kicsit sajnálom, hogy nem láthattuk játszani, hiszen az eddigiek alapján nagyon rendben van a srác, nagyon jó blokkoló, a futójátéknak szerintem hasznára válhatott volna.
A védelemben a szezon eddigi részében önmagához képest árnyékként játszó Urlacher viszont sokat javult. Újra a régihez közeli fényében ragyogott a nagy Öreg, kivette a részét a passzblokkolásokból, futásblokkolásból. (6 egyéni és 1 asszisztált tackle, 2 blokkolt passz, 1 fumble visszahordás)
Az újoncok közül Shea McClellin is nagyon jól teljesített, ha jól érzékeltem, talán egyre többet játszatják Lovie Smith-ék és eddig nincs is rá panasz. Nagyon jól nyomás alatt tartotta, siettette Staffordot, még akkor is, ha sack-je csak fél volt.

Mindenesetre a 7. alapszakaszbeli játékhét után 5-1-es összesített, és 1-1-es csoportbeli mérleggel jelenleg csoportelsőként (Bears .833, Vikings .714), míg az Atlanta Falcons mögött az NFC-ben másodikként állunk.

BEAR DOWN!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése